Aktüerya Bilirkişi Raporu

Aktüerya Uzmanı tarafından yapılan tespitler ve hesaplamalar ile hazırlanan Aktüerya Uzman Raporu ile gerekli haklarınızı kazanabilirsiniz.

Aktüerya Bilirkişi Raporu
Aktüerya Bilirkişi Raporu

AKTÜERYA BİLİRKİŞİ RAPORU

Aktüerya Uzmanı tarafından yaşadığınız durum hakkında detaylı talebiniz alınarak aktüer hesaplaması yapılarak hazırlanan Aktüerya Uzman Raporu ile kayıplarınızın tazminini sağlayabilirsiniz. Taraflardan herhangi birisi aktüer hesaplaması yaptırılabilir. Aktüerya hesaplaması sonucunda alınan Aktüerya Bilirkişi Raporu üzerinde inceleme yaptırabilirsiniz, alacağınız Aktüerya Uzman Raporunu arabuluculuk sırasında kullanılabilir veya mahkemelere sunulabilir. Aktüerya Uzman Raporu almak için hemen

Talep Formu Doldur

AKTÜERYA NEDİR?

Aktüerya matematiksel ve istatistiksel yöntemlerle riski değerlendirmek için sigorta , finans ve diğer sektörlerde ve mesleklerde kullanılan bir bilimdir. Aktüerler bu bilim dalında eğitilmiş profesyonellerdir. Birçok ülkede, aktüerler bir dizi zorlu mesleki sınavı geçerek yeterliliklerini göstermek zorundadır.

Aktüerya bilimi, matematik, olasılık teorisi, istatistik, finans, ekonomi ve bilgisayar bilimi gibi birbiriyle ilişkili birçok konuyu içerir.

AKTÜERYA NERELERDE KULLANILIR?

Sigorta

Sağlık Sigortası
Hayat sigortası
Hayat sigortası
Hayat sigortası
Sigortalanabilir faiz
Sigortalanabilir risk
İrat
Hayat yıldızı
süresiz olma
Yeni İş Gerginliği
Zillmerisation
Finansal reasürans
Net prim değerlemesi
Brüt prim değerlemesi
Gömülü değer
Avrupa Katıştırılmış Değeri
Stokastik modelleme
Varlık borç modellemesi

Hayat Dışı Sigorta

Mülk sigortası
Kaza sigortası
Araç sigortası
Yıkım teorisi
Stokastik modelleme
Hayat dışı sigortalarda risk ve sermaye yönetimi

Reasürans

Reasürör
Finansal reasürans

Yatırımlar ve Varlık Yönetimi

Temettü verimi
P / E oranı
Tahvil değerleme
Vadeye kadar verim
Sermaye maliyeti
Net varlık değeri
Türevler

Finansın Matematiği

Finansal matematik

Faiz
Paranın zaman değeri
iskonto
Bugünkü değeri
Gelecek değer
Net bugünkü değer
İç karlılık oranı
Verim eğrisi
Vadeye kadar verim
Etkin yıllık oran (EAR)
Yıllık yüzde oranı (APR)

Ölümlülük

Ölüm gücü
Hayat masa

Pansiyonlar

Pansiyonlar

Stokastik modelleme

Diğer

Kurumsal Risk Yönetimi
Kurgusal aktüerler

Aktüer Bilirkişi
Aktüer Bilirkişi

AKTÜER UZMANI

Bir Aktüer Uzmanı Bilirkişi veya Aktüer Uzmanı Danışman çok sayıda istatistiklere dayanarak finansal risklerin ve maliyetlerin değerlendirilmesinde uzmanlığa sahiptir. Bu özel beceriler, tüm işletmeler ve kuruluşlar belirli bir miktarda finansal risk içerdiğinden, herhangi bir sektöre uygulanabilir. Bu risk seviyesi, bir dizi istatistik, matematik ve finansal teori kullanılarak hesaplanır.

Aktüerler, çeşitli finansal disiplinlerde güçlü bir altyapıya ihtiyaç duyan olası bir finansal riskin detaylarını belirlemek için sigorta şirketleri ile birlikte çalışır. Aktüeryal uzmanlar, sigortalama, işçi tazminatı, istatistik, risk yönetimi, ısınma, fikri mülkiyet , fiyatlandırma, rezervler, denetimler, SEC standartları, düzenleme prosedürleri, taleplerin yanı sıra mülkiyet sigortası dahil olmak üzere çeşitli sigorta türleri gibi alanlarda engin bir deneyime sahiptir. Kaza sigortası, reasürans, sorumluluk sigortası ve kendi kendine sigorta birkaç örnek konu başlıklarıdır.

AKTÜER BİLİRKİŞİ

Aktüer Bilirkişi, çalıştığı sektörler ile ilgili iş ve finansal kaygılara aşina olmalıdır. Örneğin, bir oto sigorta şirketi ile çalışan bir aktüer, her arabanın değerini ve potansiyel sürücülerin insan faktörlerini bilmelidir. Bir aktüer bir emlak şirketi ile çalışıyorsa, evin konumunu, ev tipini ve diğer ilgili faktörlerin değerini ve önemini bilmelidir.

Risk yönetimi, profesyonel bir aktüerin uzmanlığını gerektiren herhangi bir işletme için çok karmaşık bir alandır. Aktüerya Raporuna, Aktüerya Danışmanlığına veya Aktüerya Bilirkişi Raporuna ihtiyacınız varsa konusunda uzman ve bulunduğunuz yere yakın uzmana ulaşmak için;

Talep Formu Doldur

DESTEKTEN YOKSUN KALMA TAZMİNAT HESABI

  • İş gücü kaybı tazminat hesabı,
  • Destekten yoksun kalma tazminat hesabı,
  • Trafik kazası sonucu aktüerya hesabı,

ve birçok çeşitli konularla ilgili Aktüerya Bilirkişi Raporu veya Aktüerya Danışmanlığı için talep formu doldurun.